Wanna z hydromasażem czy bez hydromasażu?

Wanna z hydromasażem czy bez hydromasażu?

Postprzez Dad61 » 5 cze 2013, o 11:56

Jesteśmy z żoną na etapie wyboru wanny, żona chciałaby mieć w naszej małej łazience namiastkę SPA – czyli wannę z hydromasażem. Ja uważam, że fajniejszym rozwiązaniem byłaby kabina nawannowa - osobiście wolałbym nawet kabinę prysznicową niż wannę – wanna jest kompromisem.
Interesują mnie wady i zalety wanny z hydromasażem.
Dad61

Re: Wanna z hydromasażem czy bez hydromasażu?

Postprzez Romb » 12 cze 2013, o 17:32

Jeśli w domu ma być tylko wanna to hydromasaż stanowczo odradzam.
Wanna z hydromasażem nie powinna służyć do codziennej kąpieli. Środki czystości, złuszczony naskórek, włosy dostają się do instalacji hydro i są doskonałą pożywką do rozwoju mikroorganizmów: bakterii, roztoczy i grzybów.
Podczas kąpieli jeśli nie dezynfekuje się wanny należycie lub używa się jej do codziennej higieny woda pod ciśnieniem wbija w skórę te wszystkie organizmy, które z czasem coraz bardziej opanowują przewody wanny. Efektem tego w najłagodniejszym przypadku będzie przykry zapach, ale może prowadzić do alergii, chorób dermatologicznych i innych.
Wanna z hydromasażem powinna być wykorzystywana wyłącznie do masażu i relaksu. Przed wzięciem hydromasażu powinno się zażyć kąpieli pod prysznicem lub w innej wannie.
Po każdym użyciu hydromasażu należy instalacje wanny dokładnie przepłukać czysta wodą i osuszyć oraz co najmniej raz na 2 tygodnie dokonać dezynfekcji.
Wiele modeli zapewnia te funkcje (dezynfekcja i osuszanie) automatycznie.
Nie wszyscy sprzedawcy informują klientów o zagrożeniach płynących z niewłaściwego użytkowania wanien z hydromasażam.
Romb

Re: Wanna z hydromasażem czy bez hydromasażu?

Postprzez Krzych » 19 cze 2013, o 05:23

Jestem szczęśliwym użytkownikiem wanny z hydromasażem Poolspa. Niestety nie korzystam z tego dobrodziejstwa zbyt często, ale jak już - to jest to super relaks. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na wyposażenie wanny, poziom hałasu silnika. Myślę, że nie warto kupować słabo wyposażonych wanien, bo czar kąpieli pryśnie i będzie nieużywanym meblem w domu. Moja wanna jest używana tylko do bąbelkowych kąpieli - w łazience tej mam jeszcze kabinę prysznicową. Myślę, że do wad każdej wanny z hydromasażem można zaliczyć dość duże zużycie wody (trzeba ją napełnić powyżej poziomu dysz) oraz konieczność poświęcenia czasu na zadbanie o samą wannę (czyszczenie, dezynfekcja itp.).
Podsumowując - komfort musi kosztować. Mimo wszystko - polecam.
Krzych

Powrót do Wanny