Strona 1 z 1

Ogrzewanie podłogowe w łazience

PostNapisane: 15 cze 2013, o 21:58
przez Majka
Witam,
Mamy kilka sprzecznych opinii dotyczących ogrzewania podłogowego w łazience. Pragnę zaznaczyć, że w domu mamy zamontowany kocioł kondensacyjny i w części domu jest ogrzewanie podłogowe. W łazience o którą pytam miało być ogrzewanie podłogowe wodne zasilane z kotła CO, jest ona położona przy sypialni. Ale podobno dużo wygodniejsze i dające większy komfort jest ogrzewanie podłogowe elektryczne. Jeśli elektryczne to czy to powinna ma być mata grzejna, czy kabel grzejny?

Re: Ogrzewanie podłogowe w łazience

PostNapisane: 16 cze 2013, o 16:59
przez Czarek
Wykonanie instalacji wodnego ogrzewania podłogowego jest kilka razy droższe od elektrycznego ogrzewania podłogowego.
Wysokie koszty eksploatacji to duża wada podłogowego ogrzewania elektrycznego. Koszty te można znacznie obniżyć korzystając z energii elektrycznej dwutaryfowej. Podłoga ogrzewana ma dużą zdolność do akumulacji ciepła i dużą bezwładność termiczną.
Wielką zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego jest natomiast jego lokalne działanie i niezależność od ogrzewania całego budynku. Można z niego korzystać w okresach przejściowych przed i po sezonie grzewczym. A ciepła podłoga w łazience oraz ciepła łazienka w tym okresie to duży komfort.